Galerie

Nasi rolnicy na targach Grüne Woche ZDJĘCIA

Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego zorganizowała wyjazd na targi dla blisko stu rolników.  Berliński Międzynarodowy Zielony Tydzień to największa ekspozycja żywności, rolnictwa i ogrodnictwa.

Internationale Grüne Woche Berlin, czyli Berliński Międzynarodowy Zielony Tydzień to cykliczna impreza targowa organizowana w styczniu od 1926 roku na terenach Targów Berlińskich. To największa ekspozycja w świecie z zakresu żywności, rolnictwa i ogrodnictwa. Cieszy się dużym zainteresowaniem wystawców i zwiedzających z Polski.

Na Grüne Woche (Zielony Tydzień) wyjechała grupa prawie stu rolników z województwa łódzkiego. Każdy powiat miał co najmniej dwóch reprezentantów, byli to między innymi specjaliści z różnych dziedzin, będący niejednokrotnie doradcami rolniczymi w terenie. Organizatorem wyjazdu była Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego, a uczestniczyli w nim m.in. prezes IRWŁ Bronisław Węglewski, wiceprezes Andrzej Komala oraz członkowie zarządu Ewa Bednarek i Dariusz Kowalczyk, a także dyrektor IRWŁ Jerzy Kuzański. W targach uczestniczył też przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Marek Mazur.

- Był to bardzo pożyteczny wyjazd. Rolnicy, a między nimi przedsiębiorcy rolni zobaczyli jak można promować żywność. Była tam żywność z całego świata. Była też żywności i produkty z Polski. Silnie promowane było nasze mleczarstwo. Choć porównując z latami ubiegłymi, stoisko Polki było dużo uboższe, ale można było podpatrzeć, jak promować naszą żywność i jak później ją sprzedać. Myślę, że warto jeździć na takie imprezy. Choćby po to, by rolnicy, którzy produkują  żywność, widzieli jak ich produkcja zostaje sprzedana. To bardzo ważna rzecz. Rolnicy byli zadowoleni. Niech tylko 10 z tych prawie 100 skorzysta z tego, to będzie bardzo dobrze dla nich i dla Polski - uważa Bronisław Węglewski, prezes IRWŁ.

1 / 9 Następne
Nasi rolnicy na targach Grüne Woche ZDJĘCIANasi rolnicy na targach Grüne Woche ZDJĘCIANasi rolnicy na targach Grüne Woche ZDJĘCIANasi rolnicy na targach Grüne Woche ZDJĘCIANasi rolnicy na targach Grüne Woche ZDJĘCIANasi rolnicy na targach Grüne Woche ZDJĘCIANasi rolnicy na targach Grüne Woche ZDJĘCIANasi rolnicy na targach Grüne Woche ZDJĘCIANasi rolnicy na targach Grüne Woche ZDJĘCIA
Więcej na temat: Łódzkie, rolnicy łódzkie

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.